Váš prostor pro reklamu ZDE

NETOLERUJI REKLAMY JINDE, NEŽ ZDE (ODKAZ VÝŠE). POCHOPTE PROSÍM, ŽE NEMÁM NÁLADU MAZAT MILIARDU ZBYTEČNÝCH REKLAM A SPAMŮ - JINAK ZABLOKOVÁNÍ A VYMAZÁNÍ KOMENTÁŘE.Samain - 31.října-1.listopadu

31. října 2009 v 16:17 | °°Lady Michell°° |  Sabaty
Samain neboli 31.říjen - Hallowen, Dušičky...Jak chcete. Návod, jak uctít přírodu v tento posvátný den.

Je to ta část roku, kdy se můžeme zbavit špatných návyků a slabostí. Na kousek pergamenu nebo papíru bychom měli napsat svoje zlozvyky, kterých bychom se rádi zbavili a spálit je v ohni při rituálu. V tuto noc je také velice jednoduché navázat komunikaci s dušemi zemřelých. Pro mnohé čarodějnice je tento den Novým rokem. Na práh svého domu polož večer misku s ovocem, aby se duše zemřelých mohly posilnit. V tento den je prý "závoj" spolující oba světy tak slabý, že se duše s námi mohou spojit. Proto pozor na "čarování" se spiritistickou tabulkou, v tento den jsou duše připravené na výlet do světa živých, a to nejen ty dobré duše.

Výzdoba:
podzimní květiny, dýně, šišky, černé kočky, koště, ořechové koláčky, nezapomeň na zlaté, červené a bílé svíce

Barvy:
oranžová, hnědá, bílá, zlatá, stříbrná

Potraviny:
ořechy, jablka, dýně, svařené víno, mošt, koláče

°°Rituál°°
Připrav si oltář, na který naaranžuj podzimní květiny, ovoce, šišky, dýně. Vše by mělo být v oranžové, hnědé, bílé, zlaté nebo stříbrné barvě, abys uctil Samain. Zapal svíci na oltáři, sedni si do tureckého sedu a medituj. V duchu se rozluč s odcházejícím létem a přivítej bohyni Hékaté, s níž v tento den přicházejí i zemřelí. Jejím poslem je sova, proto se v zimních měsících objevuje častěji. Přichází čas smrti, ale není zlý, naopak, přináší moudrost a poznání...Vše začne nanovo. Pokud rituál pořádáš s ostatními čarodějkami, vypijte poté svařené víno, snězte koláčky a nezapomeňte uctít bohy.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama