Váš prostor pro reklamu ZDE

NETOLERUJI REKLAMY JINDE, NEŽ ZDE (ODKAZ VÝŠE). POCHOPTE PROSÍM, ŽE NEMÁM NÁLADU MAZAT MILIARDU ZBYTEČNÝCH REKLAM A SPAMŮ - JINAK ZABLOKOVÁNÍ A VYMAZÁNÍ KOMENTÁŘE.Čarodějky dneška

15. listopadu 2009 v 21:57 | °° Lady Michell © °°

Čarodějky nemusí vypadat jako staré babizny a nosit na rameni kocoura...Kdepak, to je zastaralý názor, dnes je už vše jinak...Dělení čarodějek podle zaměření.

°° Čarodějky dneška °°

Již v dobách dávno minulých byly tyto ženy léčitelky, porodní báby, bylinkářky, šamanky a kněžny.Oddávaly, uklidňovaly spory a samozřejmě čarovaly,Oblékali se do volné dlouhé košile z bílého plátna s červeným pentagramem v oblasti žaludku.K výbavě patří i dlouhý plášť s kapucí.Spodní prádlo není žádné a když jo, musí být čistě bílé.

Jinak víra v čáry a magii je ta nejstarší na světě!Její kořeny sahají v Evropě až do 5. století, kdy naši předci museli žít v souladu s přírodou aby vůbec přežily.Tak vznikla spiritistika, která se projevovala různými rituály a symboly.Položila tak základy čarodějnictví.řídila se pohyby slunce, měsíce a hvězd, střídáním ročních období, smrtí a životem.Centrem víry byly ženy, jejich vědění o porodu a sexualita.Rituály většinou prováděly moudré ženy, které se vyznaly v léčitelství a byly považovány za věštkyně.Od roku 1000 začala církev proti těmto ženám bojovat.

Měla strach z jejich síly.Byly pronásledovány a upalovány na hranicích.Procesy a čarodějnicemi v Evropě skončily až v roce 1793.V Africe a Indii je ještě dneska víra v čarodějnice a magii velmi rozšířená.

Nejstarší profese první čarodějnice na světě prý byla Aradia, dcera Diany a boha slunce Lucifera.Kromě dobrých duchů vládli našim předkům i duchové s horší povahou.Řekové měli hroznou kouzelnici Hekaté, vládkyni podsvětí, nebo Kirké, čarodějnici, která z přátel Odyssea vykouzlila prasata.

Rozeznáváme tři druhy čarodějek

BÍLÁ:To byly ženy, které uměly probudit lásku, odvrátit uřknutí a poradit,.Používaly kořínky, bylinky a modlitby.

ČERNÁ:Uměly uřknout a uhranout a předpovídat budoucnost pomocí kouzel, zaříkávání a odporných lektvarů.Prý na sebe uměly brát zvířecí podobu, v noci vycházely ven a vraždily děti i dospělé.

SATANISTICKÁ:Tyhle byly přímo ve spojení s démony, létaly na sabat a tam prováděly různé zvrácené rituály, tře a milování s ďáblem

Upozornění: článek přibližuje pohled na čarodějky, tak, jak to viděli lidé dříve. Aby se předešlo nedorozumění, já čarodějky neškatulkuji, protože každá čarodějka se věnuje dobru nebo zlu a to už je každého věc.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ox Lussy xo ox Lussy xo | Web | 15. listopadu 2009 v 22:07 | Reagovat

Čauky más mocky pěkný dess. a nemohla by jsi prosím pro mně hlasnout jsem ve finále!!! http://super-d.blog.cz/0911/kdo-postoupil-do-4-kola#comment67878578 pod přezdívkou Lussy. srry za reklamu jestli chceš tak se můžem spřátelit a můžu pro tebe taky nekde hlasnout!!! :-)  :-)  :-)

2 Adéla Adéla | E-mail | Web | 26. března 2011 v 12:04 | Reagovat

Sorry, tak na tohle jsem musela napsat koment. Promiň, ale co je to za hovadiny? Ty sama se považuješ za čarodějku nebo vedeš tento blog jenom proto, že se ti líbí tato témata? .. Pak by mě zajímalo jestli věříš tomu, že existují nějaké satanistické čarodějky, které provozují sex s ďáblem? Mohla bys to trochu specifikovat, když to sem házíš, ne? .. Ty v tohle věříš a nebo jsi to sem dala jako inspiraci z historie lidí, kteří o tomhle psali a věřili těmhle bludům?
Věřím v to, že existují lidé, kteřé v sobě mají od přírody zlou povahu a proto jestliže se zabývají magií či žijí stylem čarodějky a řídí se cykly přírody ... mohou mít moc, která dokáže ublížit ... Ale opravdu si nemyslím, že se čarodějky a mágové a další lidé dají nějak dělit na ty bílé a černé ... Každý v sobě přeci máme to špatné i to dobré .. záleží na nás, co si zvolíme...

3 °° Lady Michell © °°admin°° °° Lady Michell © °°admin°° | Web | 26. března 2011 v 20:46 | Reagovat

Adéla: Nix se m neházím jen tak, hodně si dávám záležet na tom, co sem napíši a z jakého důvodu. Já sama se za čarodějku jako takovou nepovažuji, jde spíše o to, jak to cítím. Neobcuji s ďáblem, nezkouším zlá kouzla, ale ctím přírodu apod. Popsat se to nedá, to si musí každý vyzkoušet na vlastní kůži. Co se týče článku - měl přiblížit, jak čarodějnice viděli lidé v dřívější době,máš pravdu, mohla jsem to blíže specifikovat, to oni je dělili na tyto tři druhy. Někdo tomu věří i dnes, já to neškatulkuji, jak už jsi sama napsala, každý v sobě máme to dobré i špatné. Však jestli jsi si všimla - dole v zápatí mám napasné "Existuje jen jedna magie, záleží ovšem na tom, jak ji použiješ...", a už toto ti mohlo na tvé otázky odpovědět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama