Váš prostor pro reklamu ZDE

NETOLERUJI REKLAMY JINDE, NEŽ ZDE (ODKAZ VÝŠE). POCHOPTE PROSÍM, ŽE NEMÁM NÁLADU MAZAT MILIARDU ZBYTEČNÝCH REKLAM A SPAMŮ - JINAK ZABLOKOVÁNÍ A VYMAZÁNÍ KOMENTÁŘE.Porfýrie

16. listopadu 2009 v 0:42 | °° Lady Michell © °° |  Vampirismus
Nemoc, při které je člověk citlivý na sluneční světlo a česnek jej může zabít. Je tato nemoc předchůdce vampýrismu ???

°° Porfýrie a fakta °°

Tato nemoc byla diagnostikována teprve v 19. století.Proto se jí také začalo říkat "Drakulova nemoc".Porfyrie je porucha, kdy se při některém kroku tvorby hemu meziprodukty místo dalšího metabolizování hromadí a ukládají v těle. Může to být vada vrozená nebo získaná, např. otravou olovem, onemocněními žluče nebo jater. Příznaky porfyrie jsou: zbarvení moči a zubů dočervena, kožní reakce na světlo, svědění a bolest kůže při expozici UV zářením, nehojící se puchýře, hemolýza (rozpad krvinek), zácpa, psychické a nervové poruchy. Některé typické rysy onemocnění mohly být podkladem pro vznik pověstí o upírech.

°° Výzkum doktora Dolphina °°
Dr. David Dolphin, kanadský lékař z University of British Columbia ve Vancouveru, vampýrismus vysvětlil po svém. Podle něj je to vzácná, ale velmi těžká krevní choroba. Na lékařském kongresu v Londýně, konaném na téma "porfyrinová chemie" (zkoumá vrozené nebo vývojové poruchy látkové výměny v krevním systému), přednesl příslušnou přednášku. Podle jeho koncepce není organismus nemocných vampýrismem (Porfýriií) schopen přeměňovat v krvi železo na porfyriny, což je pro zdravý organismus životně důležitý proces. Jestliže ho však organismus není schopen realizovat, krev i porfyriny zbavené železa prostupují kůží, takže konkrétním výsledkem je to, že pokožka reaguje nesmírně citlivě na světlo. Pacient může tím pádem vycházet ven jedině v noci. Úvahy dr. Dolphina jdou ještě dále. Vampýrismus se z lékařského hlediska dále zhoršuje, když se v krvi odbourá poslední zbytek hemoglobinu. Za jeho rozpad je zodpovědný enzym P 450. Právě tento enzym je vydatně obsažen v česneku, jež, jak je známo, upíry zahání.

°° Podklady pro mýty ? °°
Lidé s tímto onemocněním kůže nechodí přes den ven. Přímé sluneční světlo na jejich pokožce působí destruktivně. Díky nedostatku červených krvinek a dalších vitamínů se jejich kůže místy popraská a krvácí. Zvyšují a ustupují jim také dásně, což může mít za následek to, že se zdá, že jsou patrné tesáky. Při požití česneku by látky v něm obsažené mohly vyvolat těžkou otravu a dokonce i smrt.

Je snad právě tato nemoc, která způsobuje citlivost na světlo a rozpad krvinek, která stojí za vznik pověstí o upírech ??? Názor si udělejte sami...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lady_Psycho milofanééé << Lady_Psycho milofanééé << | Web | 16. listopadu 2009 v 0:45 | Reagovat

byla bych moc ráda kdybys ses zůčasnila bleskovky děkuji :-D

2 PR1NCESQA PR1NCESQA | Web | 16. listopadu 2009 v 0:49 | Reagovat

AhOjQy !!_!! :)
zaregistruj se u mě do soutěže prosím :)
http://pr1ncesqa.blog.cz/
:-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

3 Lady_Psycho milofanééé << Lady_Psycho milofanééé << | Web | 16. listopadu 2009 v 0:53 | Reagovat

ted by to mělo být v pořádku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama